Kılıçdaroğlu: Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda Özgür Özel’in “müzakere” açıklamasını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, X üzerinden paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Milyonlarca çocuğumuzun beslenme ve eğitim sıkıntısı çektiği, milyonlarca gencimizin, bırakın gençliğini yaşamayı, henüz ülkesinde deniz yüzü bile göremediği, milyonlarca anne, babanın geçim sıkıntısı içerisinde depresyona girdiği, milyonlarca emeklimizin ay sonunu getiremediği, torunlarına bile mahçup olduğu, milyonlarca sığınmacının ülkemizin demografik yapısını bozacak şekilde tehlike teşkil ettiği, doların 30 liranın üstünde olduğu, bir kuru ekmeğin 10 lira olduğu, icra dosyalarını istifleyebilmek için ek binaların kiralandığı bir ülkede; bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir..!

Sayın Adnan Yücel’in şiirinde de dediği gibi;  

Hep köle misali zincire vurdun
Ben sana dost oldum, sen düşman oldun
Sen beni kendine göre mi buldun?
“Hainsin” diyorsam söyleten sensin

Sana söylediğim sözlere kızma
Sitem ediyorsam ettiren sensin
Senden çektiklerim yetti canıma
“Zalimsin” diyorsam söyleten sensin.”

ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün TBMM’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmenin ardından SÖZCÜ’den İpek Özbey’e açıklamada bulunan Özel, “Muhalefetin en sertini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın ama nezaketi ve müzakereyi terk etmeyeceğiz” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir