Google Meet, Video Akışı Olmayan Kutucukların Kapatılmasına İzin Verecek

Google Meet artık kutucuk düzeninizi sadece toplantı sırasında video akışı etkinleştirilmiş kutucukları görecek şekilde yapılandırmanıza izin verecek.

Google özellik hakkında şunları söylüyor: “Bu seçenek, ekrandaki dağınıklığı azaltmaya ve video etkin katılımcılara odaklanmaya yardımcı olabilir; bu arada, videoları kapalı olan kullanıcılar konuştuklarında ekranda gösterilebilir. Diğer düzen seçenekleriyle aynı olan bu özelliğin yalnızca toplantı görünümünüze özel olduğunu ve diğer katılımcıların toplantı sırasında düzenlerini gördüklerini veya ayarladıklarını etkilemediğini unutmayın.”

Şirket, ekranın altındaki üç noktalı menü düğmesine tıklayarak erişebileceğiniz Google Meet’teki Düzeni Değiştir bölümüne “Videosuz kutucukları gizle” adı verilen yeni bir düğme ekliyor.

Video olmayan kutucukları gizle seçeneği tüm Google Workspace müşterilerinin ve kişisel hesabı olan kişilerin kullanımına açık. Google, Hızlı Sürüm alanlarına dağıtımın yaklaşık iki hafta süreceğini ve ardından özelliğin Planlı Sürüm alanlarına da sunulacağını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir