Eski sevgilisi şiddete uğradığını iddia etmişti! Arkadaşları Fırat Tanış’ın imdadına yetişti

Ünlü oyuncu Fırat Tanış’la ilişkisi biten piyanist İklim Tamkan, geçtiğimiz şubat ayında sosyal medya hesabından açıklama yaparak, şiddete uğradığını iddia etmişti:

Eylül ayı sonunda beraberliğimi sonlandırdığım Nuri Fırat Tanış’ın ayrılık sonrasında beni, ailemi ve yakınlarımı içine çektiği süregelen ağır psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takip sarmalına karşı uzaklaştırma kararı almış bulunuyorum. Maruz kaldığım şiddet sarmalı bana, aileme ve yakın çevreme şu ana dek hiç karşılaşmadığımız, tanık olmadığımız tarifi ve tahmini mümkün olmayan hisler yaşatmış ve bizde derin yaralar açmıştır.

“Bu şiddet zincirini kırmayı bir sorumluluk olarak görüyorum ve bu zincirin sessiz bir halkası olmayı reddediyorum. Bu eylem epeydir gölgede kalmış bir gerçeğin gün yüzüne çıkarılmasından ibarettir. Maruz kaldığım psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalı fail tarafından sonlandırılmadığı takdirde eken biçecektir, eden bulacaktır. Çünkü hiç korkmuyorum.”

GONCA VUSLATERİ’DEN İKLİM TAMKAN’A DESTEK!

Gündeme bomba gibi düşen bu açıklamanın ardından, bir dönem Fırat Tanış ile birlikte ‘Erkek Arkadaşım Bir Feminist’ adlı tiyatro oyununda yer almış olan Gonca Vuslateri’den konuyla ilgili paylaşım gelmişti.

Vuslateri, “Defterin sayfalarını aralardım da… Gebelikte kendimi geremem. Bilinmesinden duyduğumuz tarifsiz ‘görülüyor’ hissi… Göğsüme giden nefesi ve ilahi adalet duygumu tarif edemem. Eminim kendisi yüzünden terapist kapılarında uyuyan kadın meslektaşları biraz olsun huzur bulmuştur” diye yazmıştı.

“SÜKUTUM YASANIN VARLIĞINA DUYDUĞUM SAYGIDANDIR”

Tanış ise şiddet iddiaları karşısında, “6284 no’lu yasanın gücünün ve toplumun kadının beyanı temelinde örgütlenmesinin gelecek yıllarda kendi kız çocuğum dahil herkesin iyiliğine olduğunun bilincindeyim. Sükutum ikrar değil, yasanın varlığına duyduğum saygıdandır” ifadelerini kullanmıştı.

48 yaşındaki Fırat Tanış, tüm bu yaşananların ardından önceki akşam Ataşehir Duru Tiyatrosu’ndan çıkarken objektiflere takıldı.

“LÜTFEN SIKIŞTIRMAYIN”

Tanış, eski sevgilisinin iddialarıyla ilgili sorular karşısında sessiz kalırken, yanındaki arkadaşları ise “İnanmayın, hepsi yalan. Lütfen sıkıştırmayın rahat bırakın” diye konuştu.

Soruları duymazdan gelen oyuncu ardından otomobiline binerek evini yolunu tuttu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir